Fudbaleri Spartaka savladali su Metalac sa 2:0, dok je Mladost bila bolja od Kolubare sa 3:1 u utakmicama subotnjeg programa 14. kola Superlige Srbije.

Ekipa iz Subotice savladala je goste iz Gornjeg Milanovca na krilima Nemanje Nikolića, koji je dva puta zatresao mrežu rivala, i to u 31. i 64. minutu, a moglo je da bude i ubedljivije, ali je Lazar Tufegdžić promašio šut sa bele tačke.

Spartak je ovom pobedom došao do 7. mesta sa 18 bodova, dok je Metalac vezao treći poraz i sa 12 bodova treutno zauzima 14. mesto.

U utakmici odigranoj nešto ranije, Mladost je nakon preokreta stigla do trijumfa protiv Kolubare. Ekipa iz Lazarevca vodila je od 16. minuta golom Vasilija Bakića, ali je u 24. Milan Bojović doneo poravnanje, posle kog je usledilo blago zatišje.

Ono je potrajalo sve do same završnice utakmice, kada je Bojović svojim drugim golom doneo preokret Mladosti, a konačnih 3:1 postavio je Saša Jovanović u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Mladost je 10. na tabeli sa 14 bodova, a Kolubara ima 13 i zauzima 13. mesto.