Horor zvani Italija nema kraj.

Sve utakmice Mundobasketa pratite u direktnim prenosima uz SBB na kanalima Sport kluba.

Treći put zvanično su košarkaši Srbije poraženi od reprezentacije Italije u poslednje četiri godine (u prijateljskim susretima za to vreme je 1:1). I ne zna se koji poraz je bolniji, svaki na svoj način.

Ovaj poslednji je bukvalno već viđen… Imali su „orlovi“ +16 sredinom treće četvrtine i onda je sve stalo. Bukvalno sve, iako kvalitet rivala nije taj koji ne može da se savlada.

Nekoliko više nego uptinih odluka, bez da se mešam u struku jer trener nisam, ali je simptomatično šta se dešava sa ekipom kad ima opipljivu razliku na velikim takmičenjima.

Opet su neki potezi selektora Svetislava Pešića bili vrlo diskutabilni, ali on je selektor i on donosi odluke a rezultate vidimo…

Tih pomenutih 16 razlike, 60:44, bilo je posle trojke Nikole Jovića na isteku 26. minuta. I onda agonija za zaborav.

Upali su „orlovi“ u kontraritam iz kojeg nikako nisu uspevali da se izvuku. Loše odluke, loši potezi, previše šuteva za koje je i sam Bogdan Bogdanović rekao da je na neki način preterao, i izgubio glavu na parketu „Aranete“.

„Bezveze, ja sam najgluplje odigrao ovu utakmicu i previše šutirao trojke, a trebalo je više da napadam. Šta da radim, izgubio sam glavu i oni su to iskoristili. Napravili su prednost posle naših 16 razlike, pali smo malo, oni su to iskoristili i dobili na iskustvo“, rekao je Bogdanović.

Dve promašene trojke zaredom, potom tri u četiri napada… Baš nije htelo kapitena „orlova“, iako je iz najbolje namere hteo da probije taj šut.

Zbog toga i postoje treneri, da smire ekipu, razmrdaju, kažu da se nešto promeni na obe strane parketa. I nije sad poenta biti „general posle bitke“, činjenica je da su košarkaši Srbije od tih stečenih +16 sve do poslednjeg minuta postigli samo jedan(!) pogodak iz igre.

Trajala je ta agonija 14 minuta, što je previše protiv bilo kog rivala, a ne takvog kao što je Italija.

Pogađali su „orlovi“ u tom periodu samo slobodna bacanja, vezali su 13 promašaja iz igre uz nekoliko faulova u napadu i loših dodavanja.

Agonija je prekinuta, na kratko, trojkom Marka Gudurića na početku poslednjeg minuta, a kako je protekao poslednji napad već je poznato.

Ekipa ima trening po srpskom vremenu od 15 do 17 časova, kada ćete i na Nova.rs imati najnovije informacije pred meč odluke. U nedelju od 14.00 po srpskom, a 20.00 po lokalnom vremenu Srbija igra sa Dominikanskom Republikom – pobeda vodi u četvrtfinale, poraz znači kraj Mundobasketa.

Aleksa Avramović promašeno polaganje

Ognje Dobrić pogađa polaganje – (64:61, 33. min)

Promašena trojka Stefana Jovića za pobedu

Orlovi su u prve tri utakmice do vrha napunili mrežice Kine, Portorika i Južnog Sudana, a dodatnu motivaciju dala im je Mozzart fondacija koja za svaki poen donira 1.000 dinara, a za svaku trojku 10.000 dinara. Na samo tri meča u grupnoj fazi takmičenja prikupljeno je 694.000 dinara, koji će se usmeriti za razvoj sporta među školarcima.