Srbija ubedljivo savladala Severnu Makedoniju.

Košarkašice Srbije savladale su Severnu Makedoniju na gostovanju 103:60 i došle do druge pobede u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo u isto tliko utakmica.

Ekipa selektorke Marine Maljković praktično je rešila pitanje pobednika već posle nešto više od dva minuta kada je došla do dvocifrene prednosti, koju je do kraja samo uvećavala. Tokom druge četvrtine domaća ekipa uspevala je u nekoliko navrata da se spusti na -15, ali više od toga nije mogla.

U drugom poluvremenu, naša ekipa je nastavila da dominira i razlika je bila sve veća. Ovaj period igre, Srbija je rešila u svoju korist sa ukupno 20 razlike. Domaće košarkašice ni u jednom trenutku nastavka nisu uspevale da spuste razliku na ispod 20 poena.

U ekipi Srbije, poenterski najuspešnije bile su Anđela Dugalić sa 17, Ivon Anderson sa 14 i Tina Krajišnik sa 11 poena, dok je najefikasnija košarkašica na čitavoj utakmici bila Anđelika Mitrašinovikj sa 23 poena u redovima poražene ekipe. Sve srpske košarkašice upisale su se u strelce

Srbija je prva na tabeli u okviru grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo sa dve pobede i bez poraza. Isti taj učinak ima i Portugal, dok su Ukrajina i Severna Makedonija bez pobede i sa po dva poraza. Narednu utakmicu, Srbija igra protiv Portugala kod kuće. Prvoplasirana ekipa iz grupe na kraju kvalifikovaće se za završni turnir.

Severna Makedonija – Srbija 60:103 (12:30, 16:21, 18:28, 14:24)

Dvorana: SRC Kale

Severna Makedonija: Hempe 13, Kmetovska 8, Mitrašinovikj 23, Selcova 12, Tasevska 4, Adamovska, Modeva, Dimitrijević, Načevska, Matea Nikolikj, Milica Nikolikj, Trajčevska

Srbija: Anderson 14, Dugalić 17, Krajišnik 11, Nogić 6, Raca 10, Janković 7, Katanić 8, Knežević 8, Mitrović 3, Zečević 5, Stanković 6, Rosić 8

Severna Makedonija - Srbija 60:103 (12:30, 16:21, 18:28, 14:24)