Košarkaši Toronto Reptorsa izjednačili su u polufinalnoj seriji Istočne konferencije protiv Bostona na 2-2 pošto su u Orlandu dobili meč broj četiri rezultatom 100:93.

Meč je od početka bio nekako izjednačen, Reptorsi su uglavnom vodili u prvoj četvrtini i najviše imali sedam razlike, da bi posle 12 minuta vodili sa 31:27.

Na poluvremenu je bilo nerešeno (49:49), a onda je Toronto pred kraj treće „pobegao“ na +11, tačnije na 79:68.

U poslednjoj četvrtini su umešno čuvali tu prednost i na kraju zasluženo slavili.

Najbolji u pobedničkom timu bili su Paskal Sijakam koji je postigao 23 poena i 11 skokova, te Kajl Louri koji je postigao poen manje i imao jednak broj skokova.

Serž Ibaka je postigao 18, a Fred Vanvlit poen manje.

U timu Seltiksa, Džejson Tejtum je postigao 24 poena uz deset skokova, Kemba Voker je stao na 15, a Džejlin Braun na 14.

Naredni, peti meč u seriji igra se u utorak 8. septembra od 00.30 po srednjeevropskom vremenu.