Košarkaši Zadra pobedili su Primorsku 99:79 i tako sačuvali teoretske šanse za opstanak u prvom rangu ABA lige, dok je slovenački tim poraz značajno udaljio od plej-ofa.

Svesni da bi ih poraz momentalno gurnuo u ABA 2 ligu, košarkaši Zadra su odlučno krenuli u duel sa gostima iz Slovenije čiji su koš zasuli sa šest trojki u prvoj četvrtini. Primorska se nije snašla pod takvim „pljuskom“ koji nije jenjavao ni u drugih deset minuta.

Nastavili su Zadrani, predvođeni Gilbertom (23 poena), Ahmedom (21 poen), Vukovićem (17 poena), Mavrom (16 poena) i Sirščevićem (13 poena) da na novih šest trojki grade stabilnu prednosti od 21 poena (61:40) i tako već tada reše pitanje pobednika.

Zadranima će, uz pobedu nad Crvenom zvezdom, biti neophodna i ogromna sreća u poslednjem kolu kako bi sačuvali mesto u ABA ligi. Primorska do plej-ofa može jedino pod uslovom da Olimpija Cedevita izgubi u oba preostala meča i da Mega Bemaks slavi nad Mornarom u poslednjem kolu.