Balša Koprivica, Foto: Starsport

Neverovatno poluvreme je Partizan odigrao u okviru 15 kola ABA lige protiv Splita. Crno-beli su posle 20 minuta košarke došli do velikih 51:17, a nekoliko podataka izazivaju nevericu.

Partizan je u drugoj četvrtini primio samo pet poena, od čega samo dva poena iz igre koje je postigao Roko Leni Ukić.

Domaćin je u drugoj četvrtini izjednačio rekord Cedevite po razlici u jednom periodu igre. Taj deo su crno-beli dobili sa 29 poena razlike, 34:5 što je pošlo za rukom samo ekipi iz Ljubljane.

Takođe, na 3:42 sekunde do kraja prve čevrtine, rezultat je bio 12:12 kada su Splićani pogodili trojku.

Sledeći koš iz igre je usledio u pomenutoj drugoj deonici posle 10,52 sekende.

Partizan je šutirao i sjajno za tri poena, jer su igrači crno-belih pogodili sedam od 12 šuteva za tri. Zanimljivo je da je Glas jedini dvocifren sa 11 poena.

To nije bilo dovoljno crno-belima pa su do kraja meča oborili i rekord sa najubedljivijom pobedom u istoriji takmičenja od 60 razlike, rezultatom 109:49.