Košarkaši Fenerbahčea potvrdili su odličnu formu nakon što su u Moskvi savladali CSKA rezultatom 89:83 (15:21, 23:17, 25:28, 26:17) u 21. kolu Evrolige.

Ekipa Igora Kokoškova stigla je do šeste uzastopne pobede nakon bolje igre u poslednjih nekoliko minuta krajnje izjednačene utakmice.

Fener je u prvom poluvremenu uspeo da nadoknadi minus od devet poena i ode na poluvreme sa nerešenim rezultatom (38:38).

Nakon egal utakmice u trećoj i četvrtoj deonici, gosti su u poslednja dva minuta igre uspeli da prelome meč, kada su trojkom Nanda De Koloa poveli sa 87:80.

Jan Veseli ubacio je 24 poena za Fenerbahče, uz šest skokova i tri asistencije, dok je De Kolo je dodao 22 poena i devet asistencija.

Džarel Edi ubacio je 17 poena, a Dajšon Pijer deset.

Srpski repezentativac Marko Gudurić meč je završio sa osam poena, tri skoka i dve asistencije.

U ekipi CSKA najefikasniji je bio Tornike Šengelija sa 18 poena, dok su Nikola Milutinov, Janis Strelniekis i Danijel Haket ubacili po 12 poena.

Najbolji igrač CSKA Majk Džejms nije imao svoje veče nakon što je postigao 11 poena i pogodio samo četiri od 15 šuteva iz igre.

Fenerbahče se nakon 11. trijumfa ove sezone nalazi na 11. mestu na tabeli, dok je CSKA posle drugog vezanog poraza na svom terenu prepustio vrh tabele Barseloni.