Bitna pobeda Niksa.

Njujork Niksi savladali su Klivlend Kavalirse rezultatom 99:79 i tako poveli u seriji sa 2:1 u pobedama.

Džejlen Branson predvodio je tim iz Njujorka sa 21 poenom, četiri skoka i šest asistencija. Ar Džej Beret je dodao 19 poena dok se u poraženom timu istakao Donovan Mičel sa 22 poena, sedam skokova i pet asistencija.

U prvoj četvrtini viđen je veoma mali broj poena (17:17) i do kraja poluvremena oba tima su igrala sjajnu odbranu.

Činilo se kao da se igra Evroliga, ili evropska košarka u NBA ligi i to je pokazala i odlična odbrana Niksa u drugom poluvremenu.

Zadržali su Kavse na samo 79 poena i tako su košarkaši Klivlenda postala prva ekipa koja je ubacila ispod 80 koševa u ovoj sezoni.

Velike ovacije dobio je i bivši MVP Derik Rouz kada je ušao u igru, a navijači su se posebno obradovali zbog toga što u toku ligaškog dela sezone uglavnom nije dobijao šanse da uđe u igru.