Košarkaši San Antonija savladali su Majami sa 112:107, ali su svi ostali raspamećeni onim što je radio Nikola Jović.
Srpski košarkaš je još jednom pokazao Eriku Spolstri da će raditi sve što je potrebno na terenu. Nakon što je na prethodnom susretu bio blizu tripl-dabl (doduše falilo mu je u sve tri kolone) ovog puta je dobio drugačiju ulogu na parketu.
Još jednom je praktično igrao na poziciji plejmejkera ili beka što je stvar koju Majami isprobava ove sezone kako bi dobili dodatnu dužinu i visinu na parketu u nekom trenutku.
Susret je završio sa tri poena, tri skoka i tri asistencije i pogodio jedan od tri pokušaja iz igre. Uz to je imao i tri lične greške čisto da sve bude u znaku broja tri.
Ipak, jedan detalj je svima privukao pažnju, kako se „namestio“ na vreme, zazidao izvan polucilindra i nije se pomerao kada je na njega naleteo Viktor Vembanjama odnedavno i zvanično najviši igrač NBA lige (porastao pet centimetara od dolaska u SAD).
Iznudio je faul Francuza, a dok je padao se po faci videlo da mu je to bio cilj od starta.
„Ima čitavu torbu trikova i počeo je da izvodi prljave poteze, poštujem to“, bio je jedan od komentara navijača.
BONUS VIDEO Nova.rs u muzeju Intera i Milana