Oglas

Nikola Jokic of Serbia in action during the EuroBasket 2025
TOMS KALNINS / EPA

Jokić je novi kapiten reprezentacije Srbije: Alimpijević otkrio kako je reagovao kada mu je to saopštio

23. jun. 2026. 11:58

Nikola Jokić je dobio ulogu kapitena Srbije, objasnio je Dušan Alimpijević, selektor "orlova".

Oglas

Odsustvom Bogdana Bogdanovića ostalo je upražnjeno mesto kapitena, a lider ove generacije je dobio priliku da postane kapiten.

"Došlo je vrlo jednostavno, nije bilo upitno od početka, od prvog dana komunikacija ide u tom pravcu, čovek nije pravio probleme, niti je bilo upitno. Jednostavna priča. Od početka mog selektorskog mandata rečeno je da kada god on bude mogao zbog obaveza u klubu, biće sa reprezentacijom. On je ispunjen reprezentacijom, reprezentacija Srbije ga čini srećnim, to su i prošli selektori potvrdili, vidite i sada koliko je srećan i nema sumnje da je on treba da bude kapiten reprezentacije Srbije."

Pojasnio je kako je reagovao kada mu je to saopštio.

"Rekao sam mu da me manje brine kako bi on reagovao. Sve drugo bi bilo neobjašnjivo, ko, ako ne on? Tu ne treba dalje da se objašnjavamo.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare