Košarkaši Panatinaikosa savladali su Fenerbahče 82:68 u 5. kolu Evrolige, a trijumf atinskog kluba obeležio je raspoloženi Nemanja Nedović.

Srpski košarkaš predvodio je Panatinaikos do druge pobede uz 28 poena (2/5 za dva, 7/12 za tri), i po 3 skoka i tri asistencije.

Panatinaikos je bolje otvorio susret i početkom druge četvrtine stigao do dvocifrene prednosti. Ipak, Fener se tokom treće četvrtine vratio u meč i stigao do izjednačenja, ali je bolja igra Grka u poslednjoj deonici odlučila pobednika.

Duel je obeležilo i isključenje Igora kokoškova, strateg gostiju i selektor reprezentacije Srbije u 17. minutu burno je reagovao na sudijske odluke zbog čega je zaradio isključenje.

Panatinaikos posle četiri utakmice ima dve pobede i dva poraza, dok je Fenerbahče posle uvodne dve pobede tri puta uzastopno poražen.

PAO u sledećem kolu gostuje Zenitu, a Fenerbahče ide u Tel Aviv.

Zapaženu partiju pružio je i srpski dvojac u redovima Valensije Vanja Marinković – Nikola Kalinić.

Na krilima srpskog dvojca i Dubljevića španski tim je naneo prvoi poraz Žalgirisu (82:94). Marinković je postigao 16 poena isto koliko i Dubljević, a dva više od Kalinića.

Žalgiris posle pet kola ima četiri pobede i poraz, dok je Valensija u četiri susreeta ostvarila tri pobede i poraz.