Mirotic

Košarkaši Barselone zabeležili su i 23. pobedu od početka Evrolige, ovog puta bolji su bili od berlinske Albe sa 80:67.

Prva četvrtina donela je neizvestan duel, pošto je Alba imala poen prednosti (23:22) nakon uvodne deonice, ali je Barselona dobrom igrom u odbrani uspela da spusti rivala na 17 poena, oni sami su postigli 23, pa su nakon 20 minuta igre imali vođstvo 45:40.

Alba je uspela da pripreti u trećoj deonici, pa se, pošto je prednost Barselone smanjila na 62:58, činilo da će uspeti da ostanu u borbi za pobedom, ali je usledila savršena četvrtina ekipe Šarunasa Jasikevičijusa u završnih 10 minuta.

Sveli su Katalonci ekipu iz Nemačke na samo devet poena, ubacili 18 i na kraju zabeležili ubedljivu pobedu kojom su se učvrstili na prvom mestu tabele.

Nikola Mirotić je briljirao, ubacio 26 poena i bio ubedljivo najbolji pojedinac utakmice, uz sedam skokova, dok je Pjer Oriola dodao 13 a Brendon Dejvis jedan manje. Sa druge strane, kod Albe niko nije bio dvocifren, a najbliži je bio Luk Sikma sa devet poena, dok su ćetvorica njegovih saigrača stali na brojci od osam.

Ovom pobedom Barselona je došla do 23. pobede u sezoni, i ima tri trijumfa viška od CSKA iz Mosve uz meč više, pa će u narednom kolu imati šansu da i matematički obezbedi prvo mesto, dok je Alba zabeležila svoj 20. poraz, uz 11 pobeda.