Vasilije Micić
Vasilije Micić Foto: Evgeny Biyatov / Sputnik / Profimedia

Košarkaši Anadolu Efesa savladali su moskovski CSKA rezultatom 99:97 uz sjajnu partiju Vasilija Micića, dok je Real u Madridu savladao Olimpijakos 75:67.

Efes je od samog početka utakmice protiv CSKA diktirao dešavanja na parketu, pa su u prvoj četvrtini vodili 9:4, 14:8, a potom i velikih 23:11, no Moskovljani su uspeli da se vrate i već sredinom druge četvrtine dođu ne samo do poravnanja, već i preokreta, 34:27 serijom 23-4.

Nakon rezultatske klackalice koja je potrajala do treće četvrtine, CSKA je otišao na 15 poena viška (59:44), ali je tim iz Turske odigrao maestralnu završnicu treće četvrtine, pa su prišli na 64:57, a u završnih deset minuta su uspeli i da poravnaju.

Tako je meč i završen, pa je nakon 86:86 ušao u produžetak. CSKA je prvi „udario“, poveo 91:87, ali su ubrzo preokrenuli igrači Efesa, došli do 98:94 i tu prednost sačuvali.

Na kraju, važan trijumf Efesa kog je do trijumfa predvodio Šejn Larkin sa 26 poena, Boboa je dodao 22, dok je Vasilije Micić ubacio 16.

Sa druge strane, Heket je ubacio 31, dok je Grigonis brojao do 20, a Klajburn 19.

Real je u Madridu nakon odličnog drugog poluvremena slavio protiv Olimpijakosa. Madriđani su nakon 20 minuta igre imali minus od 14 poena (38:24), ali su već u trećoj uspeli da tu razliku smanje na 51:50, a potom u završnici, predvođeni Ertelom (20 poena) dođu do trijumfa. Kod Olimpijakosa odličan je bio Vezenkov sa 16.

Alba je u trećem meču večeri pregazila Uniks na svom parketu 81:53.