Još jedna slaba partija ekipe iz Beograda, moraće bolje u nastavku sezone

Košarkaši Mege poraženi su na gostovanju Zadru rezultatom 96:90 u utakmici trećeg kola ABA lige.

Mega je doigrala napadački odličnu prvu četvrtinu, ali je Zadar do kraja poluvremena uspeo da smanji zaostatak na tri poena.

U nastavku domaći tim je bio bolji, a presudila je treća deonica u kojoj jee Zadar preokrenuo i poveo sa, za njih maksimalnih plus sedam.

Mega je u poslednjem periodu uspela da izjednači na 86:86, ali je onda usledila serija 5:0 i pobednik se mogao naslutiti.

Zadrani su sada na skoru 2-1, dok je Mega na 0-3.

Najefikasniji u hrvatskom timu bio je Luka Božić sa 33 poena, uz 11 skokova i osam asistencija, dok je Dario Drežnjak ubacio 22 poena.

Kod Mege centar Danko Branković postigao je 20 poena uz šest skokova, a povratnik Dragan MIlosavljević 19 poena uz šest skokova.