Košarkaši Mege savladali su Mornar sa 90:89 (25:24, 14:27, 22:16, 29:22) u neizvesnoj utakmici 18. kola ABA lige.

Mega je do 12. pobede u ligi stigla posle dramatične završnice, pogotkom Dajšona Smita u poslednjim sekundama meča.

Domaći tim je posle egal utakmice u prvih deset minuta počeo da posrće u drugoj četvrtini kada je Mornar trojkama Marka Jeremića i Aleksandra Lazića stekao dvocifrenu prednost uoči poluvremena.

Mornar je početkom treće deonice otišao na plus 15 kada je poveo sa 54:39, ali se to ispostavila kao nedovoljna prednost da se upiše pobeda.

Mega je uspela da se vrati u meč u poslednjoj deonici kada je stigla na minus od dva poena (81:79), a onda je u neizvesnoj završnici uspela da preokrene.

Mornar je na šest sekundi do kraja imao vođstvo 89:88, ali je Kenet Gabrijel promašio oba slobodna bacanja pre nego što je Dajšon Smit postigao dva poena za veliku pobedu Mege.

U pobedničkoj ekipi, Marko Simonović je meč završio sa 21 poenom i sedam skokova, dok je Filip Petrušev imao osam uhvaćenih lopti uz 19 postignutih poena.

Malkolm Kazalon je ubacio 14 poena i dodao šest skokova, a dvocifren je bio i Milenko Tepić sa 11 poena i pet asistencija.

Jeremić je odigrao utakmicu za pamćenje za Mornar, upisao je 28 poena uz sedam pogođenih trojki iz osam pokušaja, a dodao je i dva skoka, dve asistencije i jednu ukradenu loptu.

Derek Nidam je postigao 22 poena i dodao pet asistencija, dok je Nemanja Gordić meč završio sa 13 poena

Mornar je upisao svoj četvrti poraz u sezoni pa je prepustio prvo mesto Igokei koja je u subotu pobedila Partizan.

Mega je na trećem mestu sa 12 pobeda i šest poraza.