Košarkaši Mege priredili su pravi podvig u ABA ligi ove sezone i srušili favorizovanu Budućnost sa 78:72 (27:18, 19:10, 14:21, 18:23) u 11. kolu.

Srpski predstavnik je sjajno otvorio meč, pa je nakon prve deonice imao čak devet poena prednosti (27:18), a do poluvremena 18 (46:28).

Pokušala je Budućnost da se vrati, uspela je da istopi prednost i na jednocifrenu razliku, ali je domaći tim uspeo da odbije svaki nalet i upiše osmi trijumf na Jadranu. Ujedno je ovo bio i prvi poraz crnogorskog predstavnika na Jadranu.

Mega je igrala sjajno na krilima Filipa Petruševa koji je postigao 23 poena (9/16 za dva, 1/2 za tri), 13 skokova i asistenciju za 39 minuta na parketu (gotovo bez odmora).

Jedini dvocifreni u domaćem timu uz njega bio je Luka Cerovina za 10 poena (1/3 za dva, 2/4 za tri), dok su Nikola Mišković i Marko Simonović dodali po devet.

Melvin Edžim je postigao 22 poena za goste (6/11 za dva, 3/7 za tri), dok su Džastin Kobs i Nikola Ivanović dodali po 12.