Košarkaši Šarlot Hornetsa pobedili su Memfis Grizlise sa 115:106, a jedan od najboljih u pobedničkom timu bio je Vasilije Micić.

Prijala je promena sredine Srbinu i odmah je u prvom meču u dresu Šarlota zabeležio rekord karijere od 18 poena, devet asistencija, a uz to je dodao i jedan skok za 26 minuta na parketu.

Čekalo se samo da promeni klub u kojem će dobiti priliku i upravo je na debiju za Šarlot pokazao zbog čega je u NBA.

Ovim uspehom nadmašio je svoj učinak iz meča sa Denverom kada je postigao 12 poena. Zaista je jasno da će trener Stiv Kliford računati na njega do kraja sezone, a Vasa će imati još 30 utakmica da popravi statistiku i pokaže da je zaslužio mesto startnog pleja u NBA.

Pored Micića, najbolji u redovima Hornetsa bio je Majls Bridžes s 25, dok je Brendon Miler upisao 18.

Pobednika je odlučila druga četvrtina, kada je ekipa srpskog pleja zaigrala mnogo bolje, te slavila u tih 12 minuta sa 33:21. Upravo je ta dvocifrena prednost bila i presudna pošto su do kraja uspeli da je sačuvaju i zasluženo slave.

Šarlot sada ima učinak od 11 pobeda i 41 poraza i nalazi se na 13. mestu Istočne konferencije.