Nikola Kalinić u prodoru

Košarkaši Olimpijakosa savladali su Valensiju u meču 33. kola Evrolige i tako dodatno zakomplikovali borbu za plasman u plej-of Evrolige.

Tim iz Pireja je do trijumfa nad Valensijom stigao zahvaljujući odličnoj igri u prve dve četvrtine. Prvu deonicu grčki velikan je dobio 23:19, da bi u drugoj prednost tima iz Pireja išla i na +16. Na poluvremenu su imali 13 poena viška, dok su u trećoj četvrtini, koju su dobili 30:10, utakmicu odveli na nivo egzibicije.

O tome koliko su ležerno ušli u završnih 10 minuta dovoljno govori i sledeći podatak – četvrtu četvrtinu Valensija je dobila rezultatom 38:14, pa opet pobeda Olimpijakosa nijednog trenutka nije dolazila u pitanje.

Srpski internacionalci Nikola Kalinić sa osam i Vanja Marinković sa 10 poena su bili među boljima kod poraženog tima, dok je Grke predvodio Saša Vezenkov sa 19, a Printezis je dodao 18.

Ovim porazom Valensija je ugrozila svoje mesto među osam najboljih, pošto dva kola pre kraja ligaškog dela ima skor 17-15, trijumf manje od Real Madrida i Baskonije.

Prethodno, Himki je protiv Asvela stigao do četvrte pobede od početka sezone.