Denver je prekinuo veliki niz od sedam pobeda Lejkersa, Nagitsi su bili bolji sa 122:105, što je oduševilo trenera Majkla Melouna.

Posle meča, impresioniran je bio Meloun, naročito jer je Nikola Jokić na dominantan način došao do šestog sezonskog tripl-dabla.

Trener Nagitsa podsetio je na duel od pre 10 dana, rekavši da je sada ukroćena tranzicija Lejkersa koja je tada bila ključna.

Pored toga, akcenat je stavio na 28 asistencija ekipe uz samo 10 izgubljenih lopti, a Jokić je naučio lekciju iz prošlog međusobnog duela, u kom je podbacio.

„Lejkersi su me tada iznenadili, koliko su bili agresivni u odbrani. Ovaj put sam pristupio drugačije utakmici i iskoristio sam svoje šanse“, poručio je Jokić.

Inače, u duelu sa njim se povredio Entoni Dejvis, koji je rovit i počeo utakmicu.

Na terenu je proveo 14 minuta, ubacio 15 poena uz četiri skoka, a pri 60:55, u drugoj četvrtini, morao je da ode u svlačionicu.