Košarkaši Igokee pobedili su Megu u meču 14. kola ABA lige na gostovanju u Beogradu sa 86:84 u danu kada je Edin Atić odigrao meč karijere.

Atić je upisao 28 poena i tri ukradene lopte. Ništa lošiji nije bio ni Filip Petrušev iz Mege, koji je Atiću parirao sa 27 poena, sedam skokova i tri asistencije.

Dejšon Smit iz Mege je imao 16 poena, njegov saigrač iz ružičastog – Milenko Tepić isto toliko, dok je Marko Simonović postigao poen manje. U Igokei su se pored Atića istakli i Entoni Klemons sa 15 i Marko Jošilo sa 14 poena.

Igokea je uzbudljiv tesan meč rešila pred kraj, trojkom Marka Jošila na minut i 47 sekundi pre kraja kada je tim iz Aleksandrovca otišao na 81:72.

Uzvratio je brzom trojkom i Dejšon Smit, da bi Filip Petrušev na ulasku u poslednji minut pogodio i dva slobodna bacanja za nastavak mini-serije od pet poena.

Usledila je penal-serija u kojoj su sigurni bili Klemons i Karmajkl, pa je Filip Petrušev polaganjem uz faul na kraju samo ublažio poraz svoje Mege.

Prva četvrtina je bila neizvesna i nijedna od ekipa nije uspevala da ostvari prevlast, mada je Igokea bila u prednosti.

Mihailo Jovičić je trojkom posle asistencije Milenka Tepića, na isteku desetog minuta primakao Megu na 24:26.

Igokea je počela da odmiče u drugoj četvrtini, pa je do poluvremena već stvorila deset poena prednosti 51:41.

Mega se u trećoj suočavala sa minusom od 13 poena, koji je prepolovila do šest pred poslednjih deset minuta.

Posle polaganja Petruševa, imala je i potpuni priključak na 66:68, ali od toga nije mogla više, pa je Igokea pobedila.