Bender

Trojica igrača iz Evrope su bili lideri svojih NBA ekipa u mečevima odigranim u noći između utorka i srede, ali su sva trojica doživela poraze.

Neuspeh je najteže pao Luki Dončiću, mladom Slovencu koji je u neuspehu Dalasa protiv San Antonija rezultatom 119:109 ubacio 38 poena uz 8 asistencija i 7 skokova.

Dončić je taj poenterski učinak zabeležio uz polovičan uspeh u šutu iz igre, a akter utakmice je bio i srpski reprezentativac Boban Marjanović, koji je za nešto manje od devet minuta na terenu upisao četiri poena i jedan skok.

Sparse je predvodio Lamarkus Oldridž sa 24 poena, a istakao se i italijanski bek Marko Belineli sa 16 poena.

Novu briljantnu partiju je pružio litvanski reprezentativac Domantas Sabonis (28 poena, 9 skokova, 8 asistencija), ali je njegova Indijana poražena od Bostona sa 114:111.

U ekipi Seltiksa je odličnu partiju pružio Nemac Danijel Tajs sa 20 poena.

Pažnju na sebe je poslednjih dana značajno skrenuo hrvatski internacionalac Dragan Bender, nekadašnji četvrti pik na draftu koji je nedavno ostao bez posla u NBA ligi.

Bivši igrač Finiksa i Milvokija je uspeo da obezbedi i drugi desetodnevni ugovor u Golden Stejtu, a od trenera Stiva Kera je u duelu sa LA Klipersima dobio 25 minuta na terenu.

Bender je fantastično iskoristio priliku, upisao je 23 poena i 7 skokova za svoj tim, ali je on poražen rezultatom 131:107.