"Panteri" pali posle produžetka.

Košarkaši FMP-a nisu uspeli da se plasiraju u FIBA Ligu šampiona, pošto su u finalu kvalifikacionog turnira u Beogradu poraženi od danske ekipe Baken Bers 88:82 posle produžetka.

Najbolji kod FMP Železnika bio je Bo Bič sa 23 poena, dok je Trent Frejžer postigao 18 poena.

Kod pobednika Toni Kar je postigao 34 poena.

Velika borba je viđena u hali „Aleksandar Nikolić“, a Danci su napravili iznenađenje koje niko nije očekivao. Sjajno su šutirali i vodili čak 16 poena razlike u trećoj četvrtini, ali je FMP bio uporan i na kraju uveo meč u dramatičnu završnicu.

Imala je ekipa iz Danske dva razlik pred poslednji napad domaćih kada je usledila ludnica. FMP je prvo promašio šut, ali je na 1,1 sekundu do kraja Frejzer uhvatio skok i pogodio za izjednačenje i produžetke.

Ipak, kao da nisu imali snage i potpuno su se raspali u dodatnih pet minuta i ekipa iz Danske je to iskoristila da se plasira u Ligu šampiona.

Baken Bersi će igrati u E grupi sa Hapoelom, Ludvigzburgom i Darušafakom.