Povređeni Vasa Micić; Foto: Starsport

Košarkaši Efesa savladali su Asvel sa 72:68 (13:19, 20:8, 15:17, 24:24) u odloženoj utakmici 5. kola Evrolige, uz fenomenalnu partiju srpskog reprezentativca Vasilija Micića.

Micić je meč završio sa 22 poena (6/7 za dva, 1/3 za tri i 7/7 sa penala), dve asistencije i jednom ukradenom loptom, a pratili su ga Larkin sa 18 poena i Danston sa 13.

U ekipi Asvela koja je pružala veoma jak otpor sve do samog finiša susreta istakli su se Dejvid Lajti i Hauard Vilijam sa po 14 poena.

Efes posle 12 odigranih utakmica ima sedam pobeda i pet poraza na osmom mestu, dok je Asvel na 17. mestu sa tri pobede i osam poraza.

Furioznom igrom u prvoj četvrtini, košarkaši Olimpijakosa pobedili su kao gosti ekipu Barselone sa 96:88 (26:17, 25:30, 21:16, 24:25) u odloženoj utakmici 9. kola.
Serija grčke ekipe od 15:3 na startu meča bila je isuviše veliki izazov za Barselonu koja do kraja nije uspela da se povrati, iako je na dva i po minuta minuta pre kraja imala samo dva poena zaostatka.

Najefikasniji u ekipi Olimpijakosa bio je Hasan Martin sa 17 poena i osam skokova, dok je Kostas Slukas dodao 15, uz deset asistencija. U ekipi Barselone istakao se Nikola Mirotić sa 16 poena. Barselona posle 12 utakmica ima devet pobeda i tri poraza i deli prvo mesto sa CSKA, dok je Olimpijakos deseti sa šest pobeda i pet poraza.

U odloženoj utakmici 8. kola košarkaši Milana savladali su kao gosti Himki sa 102:93 (28:20, 26:27, 18:21, 30:25).

Italijanski tim nastavio je sa pobedničku seriju, upisavši četvrtu pobedu na poslednjih pet mečeva.
MIlaneze je do sedme pobede u sezoni vodio Ševon Šilds sa 26 poena, dok je Zak Lidej dodao 18, a Malkolm Dilejni 16 uz sedam asistencija.

Vladimir Micov ubacio je dva poena za Milan, uz pet asistencija i dve ukradene lopte.

U ekipi Himkija najefikasniji je bio Jonas Jerebko sa 20 poena, Erik Mekolum je dodao 18, dok je Aleksej Šved zabeležio 13 poena i 13 asistencija.
Himki je doživeo četvrti uzastopni poraz pa posle 12 odigrnih utakmica zauzima poslednje mesto na tabeli sa svega dve pobede.