Sjajan meč domaćina u Berlinu.

Košarkaši Albe su sjajno otvorili sezonu u Evroligi i na startu pred svojim navijačima razbili Partizan rezultatom 100:84.

Nisu crno-beli bili ravnopravan rival nakon nekoliko uvodnih minuta, a razlika je išla i do 26 poena u korist kluba iz Berlina koji je odigrao jednu od najboljih utakmica u Evroligi u klupskoj istoriji.

Alba je oborila svoj rekord po broju postignutih poena za poluvreme u Evroligi. Oni su crno-belima ubacili 61 poen u prvom delu i praktično već tada rešili pitanje pobednika.

Alba je takođe sa 31 asistencijom izjednačila klupski rekord po broju dodavanja u Evroligi.

Ovo je gigantu iz Berlina bila tek druga utakmica u elitnom društvu u kojoj su došli do 100 poena, a rekord im je 106 na jednom meču.

Sve su ovo pokazatelji koliko Partizan nije bio dorastao rival na svom povratničkom debiju u Evroligi.