Usijanje u derbiju klubova iz Teksasa i Arizone.

Košarkaši Dalas Maveriksa savladali su Finiks Sanse sa 111:101 u četvrtoj utakmici polufinalje serije Zapadne konferencije NBA lige i tako izjednačili na 2-2 u pobedama.

Sansi su nakon početnog vođstva od 5:0 dopustili domaćem timu da se razigra i od 7:7 dođe do 16:8, da bi prvu četvrtinu dobili 37:25. Od tog momenta Dalas više nije ispuštao vođstvo, pa je bez previše trzavica meč priveden kraju trijumfom vrednim izjednačenja u seriji.

Velikog udela u slaboj partiji Sansa ima i veoma loš nastup Krisa Pola koji je ubacio pet poena uz pet skokova i sedam asistencija, uz tek 23 minuta na parketu. Pol je tokom prvog poluvremena zaradio već četiri lične greške, zbog čega je loš učinak.

Sa druge strane, kod Sansa se izdvojio Devin Buker sa 35 poena, dok je Deandre Ejton ubacio 14 uz 11 skokova.

Kod Dalasa Luka Dončić je pogodio tek jedan od deset šuteva iz igre, ali je bio najefikasniji u svom timu sa 26 poena.

Naredni meč na programu je u noći između utorka i srede sa početkom od 4.00 posle ponoći, a domaćin je Finiks.