Košarkaši Fenerbahčea pobedili su ekipu CSKA u Moskvi rezultatom 91:82 u okviru osmog kola Evrolige.

Izabranici Aleksandra Đorđevića tokom većeg dela meča su imali prednost, koja je neretko bila i dvocifrena.

Samo je tokom prve četvrtina bila rezultatska klackalica, da bi se tokom drugog perioda turski tim odlepio serijom 8:0.

Na poluvremenu Fenerbahče je imao pet poena prednosti, a tokm drugog poluvremena tim iz Moskve nije uspeo da stigne ni do izjednačenja u bilo kom momentu.

Najefikasniji u redovima Đorđevićevog tima bio je Nando De Kolo sa 18 poena, Jan Veseli je dodao 17 poena i sedam skokova, a srpski reprezentativac MArko Gudurić ubacio je 13 poena uz po dve asistencije i skoka.

U redovima CSKA najbolji je bio Vil Klajburn sa 24 poena (9/13 iz igre) i osam skokova.

Fenerbahče je ovom pobedom prekinuo seriju od tri uzastopna poraza i sada je na 13. poziciji sa tri trijumfa i pet poraza, dok je CSKA deveti sa po četiri pobede i poraza.

Bajern – Real Madrid  20.45

(function (el) { window.addEventListener(„message“, (event) => { if (event.origin.startsWith(„https://www.sofascore“)) { if (el.id === event.data.id) { el.style.height = event.data.height + „px“; } } }); })(document.getElementById(„sofa-standings-embed-42527-37474“));

BONUS VIDEO: Jokićev trener o Nikolinim prvim košarkaškim koracima