Košarkaši Dalas Maveriksa pobedili su Minesota Timbervulvse u noći između ponedeljka i utorka sa 127:122.

Sjajnu partiju odigrao je Luka Dončić, a ovog puta mu je društvo pravio i Kristaps Porzingis.

Dončić je imao 26 poena, osam skokova, pet asistencija, ali i sedam izgubljenih lopti, dok je Porzingis imao poen više, 13 skokova i četiri asistencije.

U timu Minesote najbolji je bio Malik Bizli, doskorašnji saigrač Nikole Jokića iz Denver Nagetsa sa 30 poena.

Entoni Edvards je dodao 22 poena, a Džejlen Nauel 18, ali to nije bilo dovoljno da se zaustave Maveriksi za koje odlukom trenera nije igrao Boban Marjanović.

Mavsi su meč rešili košem Džoša Ričardsona, u završnici u kojoj je Minesoti falilo bar još nekoliko minuta da možda dođe do potpunog preokreta.

Prvu četvrtinu su Teksašani bolje krenuli i posle šuta Bransona imali su 34:22 na dva i po minuta pre kraja prve deonice.

Tim Hardavej Džunior je povećao razliku na +15, a Maksi Kleber na +19, da bi Luka Dončić prvu četvrtinu zatvorio poenima za 43:22.

Dalas je i na poluvreme otišao sa razlikom od 20 poena, ali isti ritam nije zadržao i u drugom poluvremenu.

Tada je Minesota pogocima Naza Rida, Edvardsa i Džoša Okogija prišla na 14 razlike do sredine trećeg perioda, a tek u četvrtoj četvrtini da dodatno istopi deficit.

Serijom 14:3 Timbervulvsi su stigli do 110:100 na šest minuta pre kraja, Bizli je pogodio za 123:120 na minut do kraja, ali su Maveriksi pogotkom Džoša Ričardsona otklonili sve sumnje u vezi sa pobednikom.

Minesota sada ima skor od šest pobeda i 18 poraza, dok je Dalas u ovom derbiju začelja zapada NBA lige uspešniji sa 11 pobeda i 14 poraza.