U pravu su oni koji kažu da se u NBA ne igraju odbrane, ali ovo je ispalo stvarno smešno.

Košarkaši Dalas Maveriksa poraženi su od Golden Stejt Voriorsa 127:125 na svom terenu u noći između srede i četvrtka.

Taj poraz možda ne bi bio toliko čudan jer je došao od šampiona NBA lige, uprkos formi Voriorsa ove sezone, da se nije dogodila jedna veoma čudna situacija kada su igrači Maveriksa branili pogrešnu stranu terena!

Američki mediji ovo opisuju kao jedan od najlakših, ako ne i najlakši koš koji je jedna ekipa postigla u istoriji najjače lige na svetu.

Zvuči neverovatno da je čitav tim tima iz Teksasa ostao zbunjen onim što se dešava tokom treće četvrtine meča dva tima zapadne konferencije NBA lige.

Vlasnik Maveriksa Mark Kjuban je kasnije rešio da objasni kako je do ove bizarne situacije došlo.

Kaže da je jedan sudija dosudio loptu za Dalas, te da je spiker u dvorani to i najavio. Desio se tajm-aut, tokom tajm-auta je odluka sudija promenjena, a da to nije rečeno Dalasu.

Zato su igrači otišli u polje napada umesto da ostanu u polju odbrane svog koša i kako su igrači Voriorsa imali informaciju više, mogli su da je upotrebe u svoju korist.

Ta dva poena će se na kraju ispostaviti kao bitna, jer je upravo za dva poena tim Voriorsa i pobedio.

Predvodio ga je Džonatan Kuminga sa 22 poena, a Stef Kari je ubacio 20 poena i imao 13 asistencija, dok su dvocifreni bili i Džordan Pul, Donte DiVinčenco, Drejmond Grin i Kevon Luni.

U timu Dalasa Luka Dončić je imao 30 poena, sedam skokova i 17 asistencija, Džejden Hardi je ubacio 27 poena, a Kristijan Vud 19.

Koliko je utakmica bila tesna govori i to da nijedna od ekipa za 48 minuta nije imala dvocifreni plus, pa je Dalas vodio osam poena u prvoj četvrtini, Voriorsi devet u trećoj, da bi se u četvrtoj desilo nekoliko promena vođstva, pre nego što je šampion prelomio meč.