Crvena Zvezda v Maccabi-Euroleague 2020/21

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Makabi sa 76:64 (15:21, 18:13, 20:11, 23:19) u 33. kolu Evrolige nakon velikog preokreta jer su gosti imali i +11.

Zvezda je bolje otvorila meč i stigla do 6:0, ali je nakon toga Makabi stigao do velike prednosti i 11 poena prednosti sredinom druge deonice.

Zvezda je do kraja druge deonice bila u velikom zaostatku, a onda je usledila bolja igra crveno-belih, pa je na poluvremenu bilo 33:34 za goste.

Sve se promenilo nakon zakucavanja Ognjena Dobrića, od tog momenta je Zvezda imala novu energiju u napadu. Presudila je treća deonica koju je beogradski klub dobio sa 20:11

Crveno-beli su igrali sjajnu odbranu, a kada su u napadu proradili Džordan Lojd (21 poen), Dobrić (13 poena) i Lendri Noko (10 poena, 11 skokova)“ponos Izraela“ nije imao odgovor.

Ovo je bio deseti trijumf Crvene zvezde u Evroligi ove sezone na poslednjem meču koji su crveno-beli odigrali u dvorani „Aleksandar Nikolić“ ove sezone.

Crveno-beli u poslednjem kolu gostuju Albi sledećeg četvrtka.

Crvena zvezda – Makabi 76:64

Dvorana: Aleksandar Nikolić. Gledalaca: Bez prisustva publike Sudije: Migel Anhel Perez, Gitis Vilijus, Marčin Kovalski.

Crvena zvezda: Hol 5, Lojd 21, Uskoković 6, Davidovac 11, Lazić 2, Dobrić 13, Simonović 6, Jagodić-Kuridža 2, Kuzmić /, Noko 10, Radanov 0.

Makabi: Brajant 12, Vilbekin 6, Klajn /, Džons 6, Kaloiaro 0, Hanter /, Koen /, Kaspi 2, Dorsi 14, Dibartolomeo 3, Blajzer 2, Bender 9, Žižić 10.

21.00 Real Madrid – Olimpijakos

40′ Kraj utakmice

Crveno-beli su upisali 10. trijumf u Evroligi ove sezone.

37′ Dobrić podiže Zvezdu

Ognjen Dobrić je pogodio drugu trojku iz pet pokušaja i tako još jednom podigao energiju u redovima crveno-belih, baš kao što je to uradio nakon zakucavanja ranije tokom susreta.

36′ Simonović vraća trojku

U trenutku kada je delovalo da bi Makabi mogao da napravi veliku seriju, Simonović je pogodio trojku i odveo Zvezdu na 66:57.

35′ Serija Makabija od 6:0

Elajdža Brajant je pogodio za dva poena uz slobodno bacanje, a zatim je Dorsi pogodio za tri poena 61:54.

33′ Davidovac pogađa

Još jednom je krilni košarkaš Zvezde bio precizan za tri poena (58:48).

31′ Lojd poenima otvara deonicu

Američki bek je stigao do 14 poena, a poslednju dvojku je pogodio u padu za 55:45.

Treća četvrtina: Crvena zvezda – Makabi 53:44

30′ Serija promašaja za tri poena

Obe ekipe su promašile veliki broj šuteva za tri poena, a Uskoković je u poslednjem minutu gazi liniju kada je pogodio za 51:44. Poslednje poene je maestralno pogodio Dejan Davidovac, podigao je rivala fintom šuta, a onda položio sa 53:44.

29′ Velika borba

Za svaku loptu skače po dva ili tri igrača sa obe strane, a nakon jedne takve akcije je Lazić uspeo da izbori drugi napad za Zvezdu. Zvezda nije realizovala dodatni napad.

28′ Zvezda u velikom naletu

Crveno-beli igraju znatno bolje u drugoj deonici, te je stigla do 48:43.

Druga četvrtina: Crvena zvezda – Makabi 33:34

20′ Bez poena u poslednjem minutu prvog poluvremena.

Oba tima su propustila da pogode poslednje napade, a u poslednjoj sekundi je Branko Lazić pokušao da pogodi preko čitavog terena.

19′ Zvezda u naletu

Crveno-beli su vezali nekoliko uspešnih napada i stigli do 31:34. Uskoković i Dobrić su nosili ovaj nalet, a sve je zaokružio Lojd dugom dvojkom za 33:34.

17′ Sjajno zakucavanje Dobrića

Probio je kroz sredinu bek Zvezde, a onda silovito zakucao. Ukrao je loptu Kaspiju, nije suđen nesportski faul, a onda je Dobrić pogodio dva slobodna bacanja (29:32).

16′ Brza reakcija Zvezde

Lendri Noko je upisao prve poene, a onda je u sledećem napadu Uskoković dvojkom doveo Zvezdu do -7 (25:32).

15′ Nesmotreni faul Zvezde

U trenutku kada je lopta skakutala na obruču, Noko je gurnuo Žižića, te mu je suđen faul. Uz to je u nastavku lopta prošla kroz obruč, a zbog ove reakcije je Radonjić odmah zatražio minut odmora.

14′ Zvezda topi zaostatak

Džordan Lojd nastavlja da igra sjajno, pa je najpre iznudio faul i postigao dva slobodna bacanja, a onda i ukrao jednu loptu. Ipak, nije uspeo da završi kontranapad (21:28).

12′ Zvezda naterala trenera gostiju na tajm-aut

Aleksa Uskoković je pogodio nakon naskoka i smanjio rezultat na 19:25, pa je trener gostiju bio primoran da zatraži minut odmora jer je bio ljut na izabranike.

11′ Makabi bolje otvara deonicu

Gosti su nastavili da igraju u odličnom ritmu, pa su nakon minuta igre u drugoj deonici već stigli do +10 (15:25).

Prva četvrtina: Crvena zvezda – Makabi 15:21

10′ Prva slobodna bacanja za Makabi

Zvezda je igrala dobru odbranu u ovoj deonici i nisu dozvoljavali lake poene rivalu, ali je imala veliki problem da postigne poene u napadu. Deonicu je sa linije za slobodna bacanja završio Lojd, Makabi je ovaj deo igre dobio sa 21:15.

9′ Tajm-aut Radonjića

Strateg crveno-belih je nakon novih poena Makabija (12:19) tražio minut odmora kako bi uspeo da podigne tim. Kuzmić je promašio nekoliko situacija sa niskog posta.

8′ Trojka Simonovića

Našao se Davidovac u veoma teškoj situaciji, ali je i pored udvajanja uspeo da pronađe Simonovića koji se odmah podigao i pogodio trojku za 15:12.

7′ Pregledavanje snimka

Dugo su arbitri gledali usporeni snimak jednog faula Simonovića nad Vilbekinom da bi utvrdili da li je u pitanju bio nesportski faul. Na kraju je dosuđena lična greška, kojom je Zvezda ispunila bonus.

6′ Po trojka na obe strane

Skoti Vilbekin je trojkom odgovorio na tri poena Ognjena Dobrića, pa je Makabi ostao u prednosti 10:9.

5′ Serija Makabija

Nakon što je Zvezda sjajno otvorila susret, duže od dva minuta je bila bez poena. Sa druge strane je Makabi na krilima Dibartolomea stigao do 7:6.

3′ Lazić komanduje odbranom

Branko Lazić je uspeo da iznudi faul u napadu rivala i u tim momentima ga je bilo svuda na terenu.

2′ Odlično otvaranje Zvezde

Zvezda je nakon trojke Lengstona Hola stigla i do 5:0, a Lojd je sa slobodnih bacanja uvećao prednost na 6:0.

1′ Lojd se prvi upisao

Nakon dva neuspešna napada dva tima, Džordan Lojs je uspeo da pogodi uz zadršku za 2:0.