Podgoričani u borbi za titulu.

Košarkaši Budućnosti savladali su Cibonu u Zagrebu rezultatom 87:83 u 21. kolu ABA lige i tako obezbedili mesto u borbi za titulu.

Podgoričani su meč otvorili serijom od osam vezanih poena, ali je Cibona uzvratila, prišla na 17:16, da bi prvu četvrtinu Budućnost dobila 24:21.

Usledila je velika borba tokom koje su se ekipe smenjivale u vođstvu sve do treće deonice kada je domaći sastav otišao na 56:46.

Iako su igrali veoma loše u tim momentima, gosti se nisu predali, pa su pre kraja treće četvrtine smanjili na 64:62, a potom u završnih deset minuta uspeli da od 78:72 za Cibonu naprave veliku seriju i dođu do 80:78, što su u narednim napadima uspeli da sačuvaju.

Tim iz Podgorice je treći na tabeli sa 15 pobeda i šest poraza, i obezbedili su borbu za titulu, dok je Cibona deveta sa 8-13.

Najefikasniji na meču bio je Filip Bundović iz Cibone sa 32 poena, dok je kod Budućnosti Kameron Rejnolds ubacio 19, tri više od saigrača Alfe Kabe.

U plej-ofu će najverovatnije zaigrati i FMP, ali je pitanje da li će napraviti iole bolji rezultat pošto su vezali peti poraz. Od „pantera“ bila je bolja ekipa Igokee 77:73.