Košarkaši Budućnosti savladali su Mornar u Baru u meču 19. kola ABA lige rezultatom 73:62.

Podgoričani su bolje ušli u meč i na samom početku imali 8:4, ali je Mornar zaigrao znatno bolje u nastavku prve četvrtine i došao do preokreta, pa su u jednom momentu imali i devet poena viška (21:12), dok je prva deonica okončana vođstvom tima iz Podgorive od sedam poena.

Iako nisu uspeli da je zadrže, pa je Budućnost već u uvodnim minutima druge četvrtine uspela da dođe do poravnanja, u nastavku četvrtine se igralo koš za koš sve do same završnice kada je Mornar ponovo došao do viška od sedam poena, a na poluvremenu su imali vođstvo 42:36.

No, na samom početku treće deonice Budućnost je zaigrala znatno bolje, napravili su veliku seriju i od 42:36 za Mornar došli do 52:46 u svoju korist, da bi pred završnih deset minuta imali 53:51.

To vođstvo je ubrzo naraslo na 65:54, čime je pitanje pobednika i rešeno.

Budućnost je tako stigla do 13. pobede iz 16 utakmica, i trenutno zauzima treće mesto.

Prvi je Partizan, koji je uprkos tome što ima više poraza bolje plasiran od Crvene zvezde jer je odigrao više utakmica, 18 (skor 15-3).

Sledi Zvezda sa 15-1, Budućnost 15-3, dok je Mornar porazom na svom parketu napravio korak unazad u borbi za jedno od prvih šest mesta, pošto ima čak tri poraza više (7-10) od šestoplasirane Cedevita Olimpije (9-7) uz meč više, dok se ispred nalazi i Mega sa 8-8.

Najefikasniji u redovima pobedničkog tima bio je dvojac Vili Rid i Petar Popović sa po 16 poena, dok su Kendrik Peri i Edin Atić dodali 13, odnosno 10. Kod domaćeg sastava prednjačio je Nemanja Gordić sa 14 poena.