Još jedno loše kolo u Evrokupu za abaligaše

Košarkaši Budućnosti poraženi su u 4. kolu Evrokupa od Kluža na gostovanju rezultatom 89:74.

Podgorički tim je bio u egalu prvu četvrtinu, a na poluvreme je otišao sa pet poena minuta. Ipak, Kluž je u trećoj deonici stekao dvocifrenu prednost, koju je do kraja smao podebljao.

Kod Budućnosti najefikasniji je bio Rajt sa 21 poenom i pet asistencija, Vilijams je imao 16 poena i čak 15 uhvaćenih lopti, a Makandu 14, uz pet skokova.

U redovima Kluža najbolji je bio Stipanović sa 18, Mokoka je dodao 16, a Patrik 15 poena.

Podgoričani su sada na skoru 2-2, dok je rumunski tim na 3-1 i jedini poraz upisali su protiv Burga, koji je maksimalan.

Cedevita Olimpija je u okviru grupe A poražena u Ljubljani od Prometeja (90:83).

Cedevita je odigrala sjajnu prvu deonicu, ubacila je u njoj 26 poena i imala +8. Međutim, prednost se istopila već do poluvremena, pa je Prometej na veliku pauzu otišao sa +2. U trećoj četvrtini Prometej je bio nešto bolji, ali je pobednik rešen tek u poslednjoj kada je Cedevita dozvolila rivalu da se odlepi na +10.

Domaćima nije pomoglo ni pojačanje, u vidu Klemena Prepeliča, koji je imao dabl-dabl sa 16 poena i 11 asistencija. Efikasniji od njega bio je samo Stjuart sa 17 poena i pet skokova, dok je Blažič ubacio 15 poena.

Najbolji u redovima Prometeja bio je Marč sa 20 poena i šest skokova.

Prometej ima polovičan skor 2-2, dok Cedevita i dalje ne zna za pobedu i ima učinak 0-4.