Naši momci nisu imali sreće.

Mlada reprezentacija Srbije u basketu 3×3 poražena je u finalu Svetskog prvenstva od Poljske u Bukureštu rezultatom 21:20.

Poljaci su do zlata stigli nakon velikog preokreta, trojkom Slačetke u poslednjim sekundama meča.

Poljska je povela 1:0, ali je Stojanović uzvratio trojkom za 2:1. Uzvratila je Poljska istom merom, trojkom Lisa.

Stojanović je nastavio da dominira i sjajnim prodorom je izjednačio. Srbija je sjajno šutirala za tri poena i Kovačević je sa dve trojke povećao na 7:3.

Poljaci su smanjili na 7:4, ali je Lazić vratio prednost od četiri poena „orlovima“ polaganjem.

Kovačević je bio precizan oba puta sa linije penala, nakon čega je Poljska smanjila na 10:5.

Stojanović je promešao odbranu Poljske za 13:6 i delovalo je da su se protivnici predali već u tom trenutku.

Ipak, smanjili su Poljaci na 15:10, sa dve trojke na četiri minuta do kraja meča. Nastavili su da pogađaju i smanjili su na 20:18 u poslednjem minutu.

Delovalo je da će naši momci lako privesti meč kraju, ali nekoliko promašaja i Poljska je došla do napada za pobedu.

To su i iskoristili, a pobedonosni koš je postigao Slačetka, uprkos sjajnoj odbrani Kovačevića.

Srbija je u sastavu Miloš Antić, Nikola Kovačević, Nikola Lazić i Aleksa Stojanović na putu ka finalu preskočila Katar (22:16), Kazahstan (21:16), Izrael (22:19) i Nemačku (21:15) u grupi D, pa su kao prvi prošli u četvrtfinale, gde su igrali protiv Japana.

Tamo je Srbija sa 20:17 slavila i obezbedila mesto među četiri najbolja, da bi potom protiv Francuske zabeležila trijumf vredan finala (17:15).