KK Real Madrid, KK Barselona
KK Real Madrid, KK Barselona; Foto: EPA-EFE/Kiko Huesca

Košarkaši Barselone savladali su Real Madrid sa 64:59 i posle velikog preokreta uspeli su da osvoje Kup kralja.

Barselona u prvoj četvrtini postigla samo pet poena, pa su po tome postavili neslavni rekord sa najmanje poena u jednoj deonici u istoriji.

Prethodno su upravo Katalonci dva puta zaustavljali rivale na samo pet poena.

Real je imao i prednost od 16 poena u prvoj četvrtini, a Barselona je na kraju uspela da smanji prednost.

Prvo poluvreme je završeno neočekivanim rezultatom 29:18, a u trećoj četvrtini je Barselona pokazala svoje pravo lice.

Barselona dolazi do prednosti u poslednjoj četvrtini, a na dva i po minuta do kraja imala je +4.

Mirotić je sa 19 poena predvodio Katalonce do trijumfa, dok je Rokas Jokubaitis dodao 12. Litvanac je postigao ključne poene kada se lomio susret. Najpre trojku, a onda dva puta pogađa uz faulove nakon kojih postiže i slobodna bacanja. Mirotić je sa dva slobodna bacanja na 20 sekundi do kraja odveo Barselonu na +5 i doneo joj novi trofej.

Kod Reala je najefikasniji bio Tomas Ertel sa 10 poena, dok su po osam dodali Dek i Abalde.

BONUS VIDEO Novak Đoković i navijači Zvezde pevaju košarkašima posle poraza od Barselone