Crveno-beli nisu uspeli.

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Anadolu Efesa rezultatom 72:59.

Crveno-beli su put Istanbula otišli sa ciljem da pokušaju da „uhvate na spavanju“ šampiona Evrope, i od samog početka pokazali su da imaju čemu da se nadaju.

Pet poena Džejlena Adamsa za otvaranje odveli su crveno-bele do prve osetnije prednosti, ali je Efes nakon nešto većih problema u napadu uspeo da uhati priključak i smanji na 10:9, a potom dođe i do preokreta, 17:14 pre kraja prve četvrtine.

U drugoj četvrtini viđena je prava rezultatska klackalica u kojoj je Zvezda imala i četiri poena viška (25:21), ali je Efes na krilima Vasilija Micića uspeo da preokrene i dođe do 35:32, a prvo poluvreme je završeno rezultatom 35:34.

Treću četvrtinu Efes je zaigrao znatno bolje, podigao je šampion „starog kontinenta“ nivo igre i stigao do 44:39, potom i 56:48, a meč je praktično rešen početkom treće deonice, kada je nakon pogotka iz reketa Hasana Martina Efes odgovorio serijom od 8-0 i stigao do 12 poena prednosti.

Najviše su igrači turskog tima imali +15 u završnici poslednje deonice, a na kraju su zabeležili trijumf od 72:57.

Efes je do pobede predvodio Vil Klajburn sa 19 poena, Micić je dodao 16 uz šest asistencija.

Kod Zvezde najefikasniji je bio Bentil sa 13.

Anadolu Efes – Crvena zvezda 72:59 (17:14, 18:20, 20:14, 16:9)

Dvorana: Sinan Erdem (Istanbul); Sudije: Bendžamin Himenez, Tomaš Travicki, Atrutas Sukis

Anadolu Efes: Boboa 10, Brajant 4, Gazi, Micić 16, Klajburn 19, Arna, Mbaje 6, Polonara 5, Žižić 6, Danston 4, Plajs 2

Crvena zvezda: Adams 9, Lazić 5, Ivanović 9, Marković, Topić, Holand, Lazarević 6, Mitrović 3, Petrušev 6, Bentil 13, Martin 8, Kuzmić