Direktno izveštavanje iz Katara donosi vam m&m’s.

Mim
.

Navijačka reprezentacija Srbije plasirala se u četvrtfinale Mundijala u Kataru.

Srbija je na najuzbudljiviji mogući način pobedila Urugvaj, jednu od, dotle najuspešnijih ekipa na turniru, pošto je bila bolja nakon penala.

U regularnih 16 minuta meča bilo je 1:1, a Urugvaj je bio veoma jak rival. Meč je na kraju rešio golman Srbije Bogdan Sokolović koji je najpre odbranio penal, a onda u poslednjoj seriji realizovao jedan za pobedu i 5:3.

Meč su obeležile i tenzije i bizarno isključenje kapitena Srbije MilanaKrsmanovića, zbog pogrešne izmene posle čega su Urugvajci sa igračem više golom Delija Agustina Olivera pogodili za 1:0 jakim udarcem po zemlji u prvom poluvremenu.

Srbija je u drugom uspela da poravna rezultat pogotkom Luke Vještice posle sjajne akcije po levoj strani.

I pre i nakon toga srpski igrači su imali još nekoliko prilika, ali je i Urugvaj imao više udaraca ka golu Sokolovića, koje je golman našeg tima uglavnom sigurno skretao van gola.

Tokom utakmice bilo je zbog čudnih sudijskih odluka i napetosti, ali srećom nisu prerasle u fizički obračun dve ekipe.

Srbija će posle trijumfa u četvrtfinalu igrati protiv tima Maroka koji je sa 2:0 eliminisao Španiju. Sve utakmice se igraju do kraja dana u petak, zaključno sa finalom.

BONUS VIDEO Poslednji penal i slavlje navijača Srbije posle prolaska u četvrtfinale Mundijala