Nejmar; Foto: Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni)

Ogroman uspeh.

Direktno izveštavanje iz Katara donosi vam m&m’s.

Mim
.

Reprezentacija Brazila ispala je sa Svetskog prvenstva u Kataru, budući da je poražena od Hrvatske u četvrtfinalu, posle penala sa 4:2 (bez golova posle 90 minuta, 1:1 nakon isteka 120. minuta).

Prva zvezda Brazila Nejmar, postigao je vodeći gol u sudijskoj nadoknadi prvog produžetka, te se izjednačio sa legendarnim Peleom na prvom mestu liste strelaca za nacionalni tim (77 golova).

Nakon dva odigrana dupla pasa Nejmara, najpre sa Rodrigom, a potom i sa Lukašom Paketom, odbrana Hrvatske je konačno probijena, ali se evropska ekipa nije predavala. Bruno Petković je izjednačio u 117. minutu posle sjajne akcije po levom boku i otišlo se na izvođenje penala, gde su Hrvati još jednom bili smireniji i pribraniji.

Nejmar je na Svetskom prvenstvu u Kataru postigao dva gola, i to mu je bilo dovoljno da se izjednači sa Peleom, ipak, neće biti u situaciji da se u narednim danima odlepi na prvom mestu liste strelaca.