Neverovatan meč.

Direktno izveštavanje iz Katara donosi vam m&m’s.

Mim
.

Reprezentacija Poljske je posle fenomenalne utakmice uspela da savlada Saudijsku Arabiju sa 2:0.

Pobedu su Poljskoj doneli Zjelinski i Levandovski, a Saudijska Arabija je promašila penal u prvom poluvremenu i propustila priliku da izjednači. Saudijci su još jednom odigrali hrabro, ali ovoga puta nisu šanse pretvorili u golove.

Poljska je ovom pobedom napravila veliki korak u borbi za osminu fenala, ali nas po svemu sudeći čeka prava ludnica do kraja grupe.

Utakmica je krenula u visokom tempu i kako je meč odmicao gledali smo vrhunski fudbal. Osokoljeni pobedom protiv Argentine, Saudijci su igrali izuzetno hrabro i sjajno parirali Poljskoj na startu.

Uspeli su Poljaci polako da se nametnu i da krenu u ofanzivu, ali se Sadijska Arabije sjajno branila, kao i protiv Argentine i povremeno pretila iz kontre.

Poljska je ipak uspela da kruniše ofanzivu, i da iz prve ozbiljnije prilke povede. Levandovski je ušao u šansu koju mu je golman skinuo, ali je uspeo odbitak da vrati u kazneni prostor, a Zjelinski je zakucao u mrežu za prednost Poljaka.

Tada je krenula prava ludnica.

Saudijci su napali i u 43. minutu došli do penala koji je dosuđen posle dva minuta konsultacija i gledanja VAR-a. Na scenu je onda stupio heroj Poljske u ovom meču.

Šćesni je majstorski odbranio penal, a onda je još neverovatnijim refleksom skinuo još veći zicer sa pet metara.

Saudijci su svesni da nema šta da se čeka krenuli u ofanzivu rešeni da izjednače.

Nije to demoralisalo Renarove pulena, koji su ofanzivno krenuzli i u drugo poluvreme. U prvih 15 minuta su propustili nekoliko šansi da izvedu identičan preokret kao i protiv Poljske.

Nekoliko promašaja i još jedna čudesna odbran Ščesnog je sprečila da se ponovi slučaj Argentina

Kada su sve to preživeli, Poljaci su polako počeli da bu sve opasniji.

Milik je posle sjajne akcije pogodi prečku, a onda je šansu samo dv aminuta kasnije imao i Levandovski koji je pogodio stativu.

Rasplamsala se borba na obe strane u poslednjih 20 minuta, a Saudijci su jurišali sa željom da dođu do izjednačenja.

Ipak, hrabrost se ovoga puta nije isplatila, a usledila je i velika greška i kazna.

Jedan od defanzivaca je loše intervenisao i predao loptu Levandovskom koji je to iskoristio i konačno postigao svoj prvi gol u karijeri na Mundijalima čime je postao deo istorije.

U poslednjem kolu će Poljska izaći na megdan Argentini, dok će Saudijska Arabija na crtu Meksiku.

Poljska – Saudijska Arabija 2:0 (1:0)