Jezivo.

Iran je savladao selekciju Velsa u drugom kolu Mundijala u Kataru sa 2:0 i tako je sebi svorio dobru priliku za plasman u nokaut fazu u grupi gde su još i Engleska i Sjedinjene Američke Države.

Ipak, meč je obeležio potez golmana Velsa Vejna Henesija, koji nije mogao da ostane neprimećen.

U 85. minutu napadač Irana Mehdi Taremi bio je u prodoru i približavao se golu protivnika, pa je Henesi istrčao kako bi ga zaustavio.

Način na koji je to učinio je neprihvatljiv, udario protivnika kolenom direktno u glavu nakon čega je Iranac ostao na zemlji nekoliko minuta.

Ali, na sreću, imao je dovoljno snage da završi utakmicu na terenu. Sudija je najpre odlučio da pokaže „samo“ žuti karton, ali je potom dobio signalizaciju iz VAR sobe.

Pogledao je snimak i shvatio da nije bio u pravu, te je poništio svoju prvu odluku da dodeli žuti karton, i golmanu Notingem Foresta dodelio direktan crveni karton.

BONUS VIDEO Prozvali ga „kraljem splavova“, izgubio 12kg, zaveo srpsku Kendal Džener i postao deo najlepše akcije Srbije