EPA-EFE/Rolex dela Pena

Imao je razloga da bude ljut na sebe, direktno je uticao na to da njegova reprezentacija ne prođe dalje

Reprezentacija Belgija remizirala je sa Hrvatskom rezultatom 0:0 u poslednjem kolu grupne faze Mundijala u Kataru.

Zbog toga je Belgija ispala već u prvoj fazi takmičenja, a najveći krivac za to je Romelu Lukaku, koji je igrao svega 45 minuta, ali je promašio četiri stopostotne šanse.

Nakon meča Lukaku je plakao, a tešili su ga saigrači i legendarni fudbaler Tijeri Anri.

U naletu besa, gorostasni napadač je pesnicom udario deo klupe i razbio je što su naravno zabeležile kamere. Zbog ovog poteza, Lukakua bi mogla da sačeka i novčana kazna.

Zanimljivo je da je samo Kilijan Mbape do sada promašio četiri velike šanse, ali za mnogo više vremena provedenog na terenu. Lukaku je to pošlo za rukom za svega 45 minuta, a prvi iza njih dvojice po tom parametru je Robert Levandosvki sa tir propuštene velike prilike.