Fudbaleri Atletiko Madrida su ovog četvrtka u gostima pobedili Eibar 2:1 (1:1), u 19. kolu španske La Lige, a meč je pogotkom obeležio naš golman Marko Dmitrović.

Poveo je Eibar golom srpskog golmana Marka Dmitrovića, koji je u 12. minutu bio siguran sa bele tačke. On je tek sedmi golman u istoriji španske prve lige koji je realizovao penal i ujedno je to bio tek sedmi gol koji u ovoj sezoni španskog prvenstva primio tim iz Madrida.

Izjednačenje Atletiku je doneo Luis Suarez u 40. minutu, a isti igrač je u 89. minutu bio siguran sa penala za pobedu Madriđana.

Atletiko je zabeležio 14 pobedu u šampionatu i sa 44 boda se nalazi na prvom mestu, dok je Eibar 15. sa 19 osvojenih poena.

U narednom kolu, Atletiko će dočekati Valensiju, dok će Eibar gostovati Selti.

U meču  pre ovog Valensija i Osasuna su podelili bodove (1:1). Gosti su poveli u prvom poluvremenu preko Džonatana Kaljerija u 42. minutu, a „slepi miševi“ su izjednačili autogolom Garsije u 62.

Uroš Račić je proveo na terenu 59 minuta u dresu Valensije posle čega je zamenjen.