Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Spartak iz Subotice sa 3:0 u meču 14. kola Superlige Srbije.

Zvezda je svoje šanse iskoristila već u prvom poluvremenu, Marko Gobeljić je pokazao da partija protiv Ferencvaroša nije bila slučajnost, a tim Miloša Milojevića je dobio uvertiru kakvu je želeo za revanš s Mađarima u Evropi.

Valja napomenuti da su crveno-beli imali i sreće, jer je Gobeljić dva gola postigao posle odbitaka.

Spartak je bio konkurentan u prvih nekoliko minuta kada je prodorima sa strane pokušavao da ugrozi rivala.

Nakon toga je Zvezda preuzela kontrolu lopte i prvu šansu imala u osmom minutu kada je sa distance šutirao Srđan Mijailović.

Na prvi gol nije dugo čekala. Igrao se 20. minut kada je Gobeljić sačekao pas od Kataija u sredini i sa 15 metara je pucao iz prve.

Lopta je zakačila Vladimira Vitorovića po nozi, skrenula je i otišla u sam ugao gola Filipa Manojlovića.

Samo dva minuta kasnije, Katai se našao iza leđa odbrane gostiju, obišao je golmana i plasirao loptu u mrežu, samo da bi pomoćnik digao zastavicu i signalizirao ofsajd.

Međutim, Gobeljićeva rapsodija nastavila se u 37. minutu kada mu je posle kornera lopta izbijena na nogu a on je sa 16 metara šutem u bliži ugao opet pogodio nekoga od igrača Spartaka u bloku i zatresao je mrežu.

Zvezda je na poluvreme otišla sa 3:0 golom Kingsa Kangve koji se našao na pravom mestu na drugoj stativi, opet posle prekida, da bi sa peterca zakucao loptu pod prečku u 40. minutu.

Drugo poluvreme počelo je izvođenjem Gelora Kange pošto je šansu dobio Jegor Prucev, ali i šansom Spartaka.

Srećković je dobio loptu napred u kontri, ali se u poslednjem trenutku spetljao i usporio, pa su ga pred Borjanom stigli defanzivci Zvezde i sprečili zicer.

Marko Obradović je pred istek punog sata igre bio u opasnoj šansi, kada je glavom dobro šutirao, ali je Borjan uspeo da odbrani.

Spartaku je potom u 73. minutu poništen gol Obradovića zbog ofsajda, a taj period igre bio je nešto mirniji.

Zvezda je do kraja tražila penal posle duela Tanasina i Stefana Mitrovića u 83. minutu, a do kraja je bez problema sačuvala prednost.

Jedino uzbuđenje pred kraj bio je direktan crveni karton za Lazara Stajkovića, koji je direktno na nogu Veljka Nikolića, nakon što su obojica ušli kao rezervisti.

Obojica su morala da izađu iz igre, Stajković zbog isključenja, Nikolić je meč završio ranije zbog povrede.

Superliga Srbije, 14. kolo:

Čukarički – Javor 3:0 (1:0)

(Janković 26, Ivanović 50, Spasojević 90+2)

Crvena zvezda – Spartak 3:0 (3:0)

(Gobeljić 20, 37, Kangva 40)

19.30 Voždovac – Partizan

Mladost – Napredak 3:1 (1:0)

(Bojović 37, Radivojević 55, Udovičić 90+6 – Matić 64)

Crvena zvezda – Spartak 3:0

Stadion: Rajko Mitić, Beograd; Glavni sudija: Nikola Đurđević; Pomoćnici: Đorović, Antić, Ivković.

Crvena zvezda: Borjan – Srnić, Eraković, Dragović, Gobeljić – Mijailović, Kangva, Kanga – Katai, Ben – Pešić; Trener: Miloš Milojević.

Spartak: Manojlović, Bijelović, Bogićević, Tanasin, Hrstić, Ostojić, Šimura, Srećković, Tumbasević, Vitorović, Đurasović; Trener: Ljubiša Dunđerski.

Crvena zvezda - Spartak 3:0