Burno je bilo nakon poraza.

Fudbaleri Sevilje savladali su Romu u finalu Lige Evrope nakon boljeg izvođenja penala rezultatom 4:1 (nakon 120 minuta rezultat je bio 1:1).

Imala je „vučica“ veliku priliku da stigne do titule, ali su penali odlučili drugačije.

Trener Rome Žoze Murinjo je posebno bio besan zbog suđenja Engleza Entonija Tejlora, koji je njegovu ekipu „zakinuo“ za jedan penal tokom 90. minuta.

Ovo je bio prvi Murinjov poraz u evropskim finalima, te je zbog toga nakon dodele medalja svoju bacio u publiku.

Tu se nije zaustavio i čekao je Tejlora ispred autobusa, a kada ga je ugledao prosledio je nekoliko uvreda na njegov račun.

„Ti si jebena sramota, bio si u dogovoru sa njima. Čak je i Roseti rekao da to nije penal i da vi niste sposobni“, besneo je Murinjo.