Fudbaleri Vulverhemptona su kao gosti slavili protiv Lidsa sa 1:0 (0:0) u poslednjoj utakmici 5. kola Premijer lige Engleske.

Tako su izabranici trenera Nuna Espirita Santa ostvarili treću pobedu ove sezone koja ih je dovela do šeste pozicije na tabeli.

S druge strane, Lids jednostavno nije našao kako da otključa bravu gostiju, iako su, posebno u prvom poluvremenu igrači Marsela Bijelse bili dominantni.

Stvarali su prilike, ali nisu bili precizni i to im se na kraju i osvetilo.

Vulverhemton je u drugom poluvremenu delovao svežije od domaćina, a jednu priliku su uspeli da pretvore u pogodak za tri boda.

Igrao se 70. minut kada je napadač Raul Himenez šutirao sa kapice kaznenog prostora, lopta se na putu ka golu odbila od noge odbrambenog igrača Lidsa, promenila smer i završila u mreži.

Izmene Bjelse u finišu meča nisu dale rezultata, Vulvsi su umešno sačuvali prednost.

U narednom kolu, Vulverhempton dočekuje Njukasl, dok će Lids igrati na gostovanju protiv drugoplasirane Aston Vile koja ima maksimalan učinak od četiri pobede.