Odlična utakmica.

Fudbaleri Vulverhemptona savladali su Totenhem u 12. kolu Premijer lige rezultatom 2:1 kao domaćini.

Već u trećem minutu je Brenan Džonson doveo u prednost goste a asistirao mu je bek Pedro Poro. Domaći su momentalno zaigrali otvoreno i tokom većeg dela utakmice bili bolji rival na terenu.

Imao je Totenhem veliku priliku da verovatno reši pitanje pobednika, ali je u 88. minutu Đovani Lo Selso promašio, tačnije golman domaće ekipe Žoze Sa se izvanredno pokazao. Usledio je veliki preokret „vukova“.

U prvom minutu sudijske nadoknade, Pablo Sarabija je odlično pogodio u levu stranu gola nakon što mu je precizan pas podelio Mateus Kunja. Preokret i veliko slavlje domaćima, doneo je Mario Lemina u sedmom minutu nadoknade nakon što je uspeo da natrči na loptu posle centaršuta i sprovede je u mrežu.

Totenhem je na drugom mestu i ima 26 bodova, jedan manje od Mančester sitija. „Građani“ imaju i utakmicu manje. Vulverhempton je 12. sa 15 bodova.