Pobeda Vulverhemptona.

Fudbaleri Čelsija poraženi su na gostovanju Vulverhemptonu 2:1 u 18. kolu Premijer lige.

Prvi gol na utakmici postigao je Mario Lemina u 51. minutu nakon kornera koji je izveo Pablo Sarabija. Gabonac je postigao gol glavom tako da uopšte nije skočio prilikom kornera. Odbrana Čelsija očajno je reagovala u toj situaciji i Đorđe Petrović je bio savladan.

Pre toga, u 34. minutu, Rahim Sterling je imao kolosalnu šansu. Čelsi je istrčao kontru tri na jedan, Nikolas Džekson i Koul Palmer imali su prazan gol ispred sebe, ali je Sterling odlučio da sam završi akciju i to je učinio na očajan način. Engleski napadač se u ovoj situaciji obrukao.

Drugi gol, postigao je Met Dojarti u 93. minutu i tako je uvećao prednost domaćih.

Konačan rezultat postavio je Kristofer Nkunku u 95. minutu, ali to nije bilo dovoljno da donese bod Čelsiju.

Petrović je imao odličan nastup, uprkos porazu svoje ekipe. Zabeležio je četiri odbrane. Jednom prilikom, sprečio je protivnika da povede kada su igrači Vulverhemptona bili u izglednoj poziciji za gol.

Čelsi je 10. na tabeli Premijer lige sa 22 boda, koliko ima i Vulverhempton.