Fudbaleri Napretka iz Kruševca nisu uspeli da nastave sjajan niz rezultata, pošto su poraženi od Voždovca u Zaplanjskoj rezultatom 4:2.

Domaći su u periodu od 21. do 39. minuta rešili pitanje pobednika, pošto su Stefan Puritć sa penala u 21, zatim Miloš Stojčev u 34. i Aleksa Janković u 39. minutu postigli golove za domaćina.

#related-news_0

Napredak je uspeo u drugom poluvremenu preko Jovana Marinkovića da dođe do nade, ali je Stojčev u 75. drugim golom rešio pitanje pobednika.

Do kraja, Marko Bačanin je u 82. minutu smanjio na 4:2, što je bilo sve od gostujućeg tima.

Napredak je tako prekinuo seriju od šest uzastopnih trijumfa (Čukarički 1:0, TSC 3:1, Proleter 5:0, Spartak 2:0, Mačva 2:0, Radnički Niš 2:1), pa dva kola pre kraja na 11. poziciji sa 47 bodova ima tri manje uz meč više od Radničkog iz Niša, koji se nalazi na 15. mestu, prvom „ispod crte“.

Spartak, Proleter, Napredak i Voždovac ima isti broj bodova, pa ekipu iz Zaplanjske ulice u Beogradu očekuju krajnje neizvesna dva kola. Doduše, Subotičani imaju meč manje od preostale tri ekipe.

U drugom meču programa, Novi Pazar je bio ubedljiv protiv Mladosti iz Lučana, iako je mrežu prvi zatresao Petar Jovanović u 22. minutu. Pre kraja poluvremena bilo je 3:1 za domaće, pošto su Semir Hadžibulić u 33, Abdulaje Sise u 39. i Almir Aganspahić sa penala u prvom minutu nadoknade prvog dela doneli preokret.

Aganspahić je potvrdio pitanje pobednika golom u 66. minutu meča.

Mladost je bezdedna na šestom mestu sa 51 bodom, iako još uvek nije matematički obezbedila opstanak, pošto Radnički iz Niša ima 44 boda na 15. mestu, prvom „ispod crte“.

Novi Pazar zauzima 14. mesto na tabeli, sa bodom više i utakmicom više od Radničkog, odnosno dva boda viška od Rada.

Važnu pobedu zabeležio je Proleter, koji je sa 3:0 savladao petoplasirani Radnik iz Surdulice. Sem toga što su prekinuli niz od osam utakmica bez trijumfa (poslednji put pobedili Spartak 15. marta (2:0), izašli su i van „opasne zone“ sa 47 bodova, mada Javor (45) i Radnički (44) imaju po meč manje.