U prvim utakmicama 34. kola Superlige Srbije pobede su zabeležili Voždovac, Zlatibor i Čukarički.

„Zmajevi“ su na gostovanju Novom Pazaru slavili sa 2:0, i to zahvaljujući dva gola u prvih pet minuta meča.

Prvo je Aleksandar Bogdanović zatresao mrežu domaćina u drugom minutu, da bi Stefan Putrić sa penala tri minuta kasnije povećao prednost gostiju.

Uprkos furioznom početku, do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja, pa je ekipa iz Zaplanjske došla do pobede kojom je razliku u odnosu na današnjeg rivala povećala na pet bodova, četiri kola pre kraja.

Čukarički je savladao Mladost sa 4:2, iako je prvo poluvreme završeno 1:0 u korist domaćina nakon pogotka Đorđa Jovanovića. U 49. minutu Jovanović je postigao svoj drugi gol i povećao na 2:0, ali je Saša Jovanović nakon 53 minuta smanjio na 2:1.

Pitanje pobednika rešio je Milutin Vidosavljević golovima u 62. i 71. minutu, a konačnih 4:2 postavio je Milan Bojović sa penala tri minuta pre kraja.

Čukarički je još ranije obezbedio mesto u kvalifikacijama za Ligu konferencija, dok je Mladost bezbedna na sedmom mestu sa 48 bodova, osam više uz meč više od Radničkog iz Niša, prvog „ispod crte“.

U trećem meču programa, Zlatibor je golom Marka Momčilovića došao do bodova protiv Bačke u meču ekipa koje će naredne godine igrati u Prvoj ligi.