Votford koji s klupe vodi srpski stručnjak Vladimir Ivić upisao je novu, treću pobedu u Čempionšipu, a ovoga puta srušen je Derbi Kanti - 0:1 (0:0).

Mediji na sav glas hvale novog menadžera „stršljenova“, s obzirom na to da je po dolasku u Votford u prvih pet utakmica ostvario više nego solidan učinak – tri pobede, remi i poraz uz samo jedan primljen, a tri postignuta gola.

Jedna od konstatacija britanske fudbalske javnosti jeste da Ivić uživa u životu u Engleskoj, i u Votfordu.

Heroj trijumfa nad Derbijem bio je Brazilac Žoao Pedro, koji je u 76. minutu pogodio dalji ugao i obezbedio tri boda ekipi na Prajd Parku u Derbiju.

„Fantastično je reagovao i postigao veoma efektan pogodak. Zadovoljan sam kako je odigrao i veoma sam srećan zbog njega, zbog gola i pružene partije. Borio se i vredno radio 80, 85 minuta“, poručio j Vladimir Ivić.

Posle pet odigranih kola Čempionšipa, Votford zazima petu poziciju na tabeli sa 10 bodova, prvo mesto dele Reding koji vodi Veljko Paunović i Bristol siti, oba tima imaju maksimalnih 12 bodova.