Fudbaleri Volfsburga nastavili su sa odličnim igrama u Bundesligi nakon što su upisali nova tri boda u susretu protiv Frajburga.

Američki štoper Džon Entoni Bruks doveo je Volfsburg u vođstvo u 21. minutu pre nego što je Vout Veghorst povisio na 2:0 u 39, postigavši svoj 13. gol ove sezone u Bundesligi.

Pobedu Volfsburga potvrdio je Janik Gerhard koji je u 86. minutu postavio konačan rezultat, 3:0.

Ekipa Olivera Glasnera stigla je do do devete pobede u ligi i pretekla Ajntraht na trećem mestu, dok je Frajburg ostao deveti sa 27 bodova.

Volfsburg je izgubio samo dve ligaške utakmice od početka prvenstva, a u seriji su od sedam mečeva bez poraza pa se može reći da su, za sada, jedno od najprijatnijih iznenađenja u Bundesligi ove sezone.